Wspieraj działalność Fundacji kupując Produkty Dobroczynne!

Tkane Ikony Maryi Nieustającej Pomocy

Prezentujemy Państwu ikony tkane z kolorowej przędzy. Wizerunki Matki Bożej Nieustającej Pomocy wykonane tradycyjną metodą tkacką są produktem oryginalnym, małym dziełem sztuki.

Tkane ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy oferujemy także w okrągłej ramce. Osoby często podróżujące wybiorą ikonę Maryi oprawioną w ramkę z podstawką i miejscem na świeczkę (tealight). Ramka i podstawka wykonane są z litego drewna, wykończonego lakierem (w dwóch wersjach kolorystycznych).

Tkane Gobeliny - Wizerunek Chrystusa Miłosiernego.

„Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały.”
Pan Jezus do św. s. Faustyny

Obraz z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego został wykonany tradycyjną techniką tkacką z wykorzystaniem barwionej, naturalnej przędzy bambusowej.

Tkany obraz Jezusa Miłosiernego może być umieszczony w domu, pomieszczeniach duszpasterskich, kościele. Obraz można zawiesić na ścianie po zastosowaniu dodatkowych mocowań.

Tkane Gobeliny liturgiczne

Tkane okolicznościowe gobeliny, które moglibyśmy nazwać współczesnymi arrasami, wykonane są z najwyższej jakości przędzy naturalnej (bawełna, bambus). Nasze produkty z powodzeniem mogą być umieszczane we wnętrzach kościołów, sal parafialnych i duszpasterskich oraz prywatnych domów.

Aby pomóc wiernym w głębokim i owocnym przeżywaniu spotkania z Bogiem stworzyliśmy kolekcję tkanych, barwnych gobelinów. Dzięki wykorzystanej w produkcji metodzie tkackiej bardziej będą kojarzyć się z tradycyjnymi tkaninami liturgicznymi, sztandarami, niż ze współczesnymi formami marketingowo-reklamowymi.

Tkane Obrazy

Wizerunki Świętej siostry Faustyny, Archanioła Michała oraz obraz Cristo te Ama utkane zostały z kolorowej przędzy bambusowej pochodzenia naturalnego. Obrazy oprawione są w ramki umożliwiające powieszenie lub postawienie.

Tkane Pasy Liturgiczne

Pasy liturgiczne tkane z kolorowej przędzy bambusowej pochodzenia naturalnego. Wizerunek Matki Bożej Nieustającej Pomocy oferujemy w dwóch wariantach kolorystycznych.

Więcej radości jest w dawaniu, niż w braniu!

Czy dobroczynność daje Wam prawdziwą radość i poczucie spełnienia? My czujemy to codziennie, kiedy realizujemy najważniejszy cel człowieka – służbę Bogu i ludziom, których On postawił na naszej drodze.

Chcemy rozszerzać naszą działalność, dlatego Fundacja Św. s. Faustyny prowadzi sprzedaż Produktów Dobroczynnych. Całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczamy na cele statutowe, w szczególności na założenie Domu Miłosierdzia.

Dzięki zaprzyjaźnionej firmie produkującej tkaniny użytkowe, ale także artystyczne, mamy możliwość tworzenia dużych i małych dzieł sztuki. A wszystko to dzięki dostępowi do tradycyjnej techniki tkackiej zapewnionej przez polską firmę Texpol. Ponieważ wszystkie produkty powstają na krosnach tkackich zaprzyjaźnionego Texpolu, Fundacja może je zakupić po kosztach produkcji i oferować je Państwu w bardzo przystępnej cenie.

Tkaniny są bardzo bliskie człowiekowi – towarzyszą mu na co dzień i w wyjątkowych chwilach jego życia. Tworzone w sposób tradycyjny, od wieków były i są do dziś nieodłącznym elementem liturgii Kościoła. Szaty liturgiczne i akcesoria liturgiczne zawsze wykonane były z najwyższej jakości tkanin. W części objawień to właśnie tkaniny stały się relikwiami noszącymi na sobie wizerunki Jezusa Chrystusa i Maryi. Stało się tak nie z powodu decyzji człowieka lecz za sprawą ingerencji Boga (oblicze Chrystusa z Mannopello, postać Maryi z Guadalupe).

Właśnie dlatego – z miłości do Kościoła i jego liturgii oraz z przekonania o wyjątkowości tego, co utkane – oddajemy do Waszych rąk najwyższej jakości tkane ikony i obrazy, stuły i pasy liturgiczne oraz tkane gobeliny. Wyższość tych ostatnich nad drukowanymi nowoczesnymi, komercyjnymi metodami cyfrowymi banerami i wizerunkami na plastikowym podłożu, jest oczywista.

Jesteśmy pewni, że forma, którą nadajemy tym treściom, będzie służyła wiernym dłużej i lepiej w pogłębianiu ich relacji z Bogiem – przez kontemplację, adorację wizerunku, modlitwę osobistą i wspólnotową.

Oferowane obecnie przez Fundację tkane wizerunki Jezusa Miłosiernego oraz gobeliny, bez naruszania sacrum, mogą być umieszczane w kościołach na stałe lub czasowo, w zależności od okresu liturgicznego.